Skip to main content
Uncategorized

PRACA PLAY forum, dyskusje, rozmowy

By December 4, 2024No Comments

PRACA PLAY forum, dyskusje, rozmowy

Badacz z Politechniki Krakowskiej podkreśla, że wprowadzenie nowej technologii wymaga profesjonalnego wsparcia wykładowców i pracowników naukowych, którzy wcześniej nie mieli doświadczeń w pracy w środowisku VR. Dlatego w ramach projektu „VRChem” zostanie opracowany ramowy program kursu z wirtualnej rzeczywistości, obejmujący metodologię i materiały szkoleniowe dla nauczycieli akademickich. Liderem tego zadania będzie grupa METID z Politechniki Mediolańskiej, specjalizująca się w obszarze metodologii nauczania z wykorzystaniem VR. Drzewa muszą mieć przestrzeń, aby zdrowo rosnąć. Tej przestrzeni w ocenie zespołu badawczego jest mniej niż się gdzie grać w plinko może wydawać na pierwszy rzut oka. – Musimy pamiętać, że jeżeli oczekujemy względnie dużych koron, to ta korona musi być zasilana przez system korzeniowy, który gdzieś musi się rozrosnąć.

  • Prace zmierzają do zintegrowania działań umożliwiających mierzenie i monitorowanie środowiskowego bezpieczeństwa wodnego, redukcji zanieczyszczeń, eliminacji zrzutu ścieków i minimalizacji uwalniania niebezpiecznych substancji chemicznych do środowiska wodnego.
  • Finałem rozmów jest list intencyjny podpisany przez rektorów Politechniki Krakowskiej i Tianjin Chengjian University, prof. Andrzeja Szaratę i prof. Bai Haili w dn.
  • ” Odbyła się 25 czerwca 2024 roku w Pawilonie Konferencyjno-Wystawowym “Kotłownia” PK.
  • Polska dołączyła do inicjatywy w 2016 roku tym samym umożliwiając naszym studentkom i studentom udział w globalnej scenie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).

Zarządzenie Rektora PK w sprawie przeciwdziałania zakażeniom koronawirusem SARS-CoV-2

Zakres pomocy student ze zdiagnozowanymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu określi wspólnie z liderem asystentów na PK i asystentem-wolontariuszem. Może to być wsparcie w kontaktach z grupą innych studentów, kontaktach z wykładowcami, pomoc w załatwieniu formalnych spraw w administracji uczelni np. Zapisanie się do biblioteki, złożenie wniosków w dziekanacie. W pierwszych dniach studiów może to być też np. Towarzyszenie studentowi/doktorantowi neuronietypowemu w drodze z miejsca zamieszkania na zajęcia dydaktyczne albo obejście kampusów uczelni, po to, by rozpoznać ewentualne trudności związane z orientacją w terenie oraz czynnikami stresogennymi. Pomoc może też polegać na wsparciu w komunikacji podczas zajęć na uczelni czy szkoleń dla studentów, monitorowaniu dopełniania przez studenta formalności związanych z tokiem studiów.

„Politechnika jest kobietą” – cykl wystaw w Muzeum PK

Są one organizowane co roku podczas Thailand Inventors’ Day i stanowią międzynarodową wystawę prezentującą wynalazki i innowacyjne technologie. Wystawcami są instytuty badawcze, wyższe uczelnie, przedsiębiorstwa innowacyjne oraz młodzież szkół średnich i wyższych. Targi są prestiżowym wydarzeniem, które umożliwia nawiązanie kontaktów biznesowych z producentami, inwestorami oraz innymi podmiotami zainteresowanymi współpracą. Na trzy najlepsze zespoły czekają nagrody finansowe (3 tys., 2 tys. i 1 tys. zł). Rywalizacji w programowaniu towarzyszyć będą minitargi pracy, warsztaty, prelekcje i inne atrakcje.

Nowy kierunek – nowe możliwości. „Matematyka Stosowana” rusza na II stopniu

Pod koniec roku na PK odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona energetyce, w której wezmą udział koledzy z TIG. Zostałem zaproszony jako profesor wizytujący do wygłoszenia wykładu na temat paliw alternatywnych dla studentów inżynierii chemicznej i procesowej oraz zrównoważonych innowacji dla studentów biotechnologii. To było wspaniałe doświadczenie, a ja miałem okazję przekonać się o wysokim poziomie studentów i ich wielkich zdolnościach. Na Wydziale Inżynierii i Technologii  Chemicznej w Zespole Funkcjonalne Nanomateriały pod opieką naukową prof. Matras-Postołek badania finansowane z programu POLONEZ BIS prowadzi też naukowczyni z Ukrainy  prof. dr Inna Ivashchenko. Pracuje z wspólnie krakowskim zespołem nad nowymi  materiałami kompozytowymi o  fotoluminescencyjnych właściwościach do wykorzystania w produkcji diod emitujących białe światło (WLED).

Prof. Andrzej Szarata podkreśla, że wspieranie rozwoju małopolskiego transportu kolejowego to wieloaspektowe  wyzwanie. Gdy do tego dodamy reaktywowane linie kolejowe w Krakowie, będziemy mieć bardzo dobrze rozbudowany system kolei regionalnej w województwie. Dopiero tak działający system może dobrze odpowiadać na potrzeby mieszkańców i gości Małopolski, w tym np. Stanowić przeciwwagę dla transportu samochodowego.

admin

About admin